Oratorij

Oratorij za romske otroke 2014

ORATORIJ  2014: Na tvojo besedo -

ORATORIJ  2014  PRIJAVNICA:  ___Na tvojo besedo_________

---------------------------------------------------------------------------------

DVODNEVNI ORATORIJ v času zimskih počitnic: 18. in 18. 2. 2014

PRIJAVA: Ime in priimek otroka, starost, telefon staršev,. instrument, ki ga otrok že igra in ga lahko prinese s seboj: pošljite po e-pošti: janez.sket@rkc.si

ORATORIJ 2013

Oratorij je dejavnost katoliške Cerkve in pomeni prijetno preživljanje prostega časa ter privlačno vzgojo za krščanske in občečloveške vrednote.

V naši župniji bo potekal od 1. 7. do 5. julija.  2013. Namenjen pabo otrokom, ki so v šol. letu 12/13 obiskovali 1. - 8. razred osnovne šole.

Otroke bo v tem tednu spremljalo okoli 40 animatorjev.

Oratorij 2013:   »Bog je z nami«

Iz oratorijske zgodbe

Zgodba za Oratorij 2013 Bog je z nami svoje osrednje sporočilo zajema iz knjige Zgodbe iz Narnije: Potovanje Jutranje zarje Cliva Staplesa Lewisa.

Posadka ladje "Jutranja zarja" skozi svoje dogodivščine pluje proti levu Aslanu, velikemu kralju in stvarniku dežele Narnije, v kateri se njihove prigode dogajajo. Aslan vsakega izmed njih rešuje in nagovarja osebno, vsem pa vseskozi daje spoznanje o svoji ljubeči bližini in vsenavzočnosti, opogumlja in govori: Bodite pogumni! Jaz sem! Ne bojte se!

Program:  900~ pričetek,    1545~ zaključek

Posebnosti:  torek~ vodne igre,  četrtek~ izlet

Med programom bo čas za malico, ki naj jo otroci prinesejo seboj.

Sok in kakšno pecivo bo vsak dan na razpolago.

Prijavnica in program za Oratorij - Grosuplje 2013

Prijavnica in program za Oratorij - Grosuplje 2013 - pdf

FOTO Oratorij 2012

Oratorij ima talent - 2012 - Youtube

Slike z oratorija 2012 so na voljo na naslovu:

FOTO: Oratorij 2008 in 2009

Oratorij 2013 nas bo popeljal v svet Narnije: Več:

Zgodba za Oratorij 2013 Bog je z nami svoje osrednje sporočilo zajema iz knjige Zgodbe iz Narnije: Potovanje Jutranje zarje Cliva Staplesa Lewisa (v letošnjem letu bomo obhajali 50.-obletnico avtorjeve smrti).

Junakov zgodbe je tokrat več (izstopa deček Evstahij s svojo zgodbo spreobrnjenja) – različen nabor oseb kaže na različne življenjske zgodbe in težave, s katerimi posadka Jutranje zarje prihaja pred leva Aslana, velikega kralja in stvarnika dežele Narnije, v kateri se njihove prigode dogajajo. Aslan vsakega izmed njih rešuje in nagovarja osebno, vsem pa vseskozi daje spoznanje o svoji ljubeči bližini in vsenavzočnosti, opogumlja in govori: Bodite pogumni! Jaz sem! Ne bojte se!

Aslan je lik, ki v Zgodbah iz Narnije simbolizira Jezusa in on je tisti, h kateremu pluje posadka Jutranje zarje v naši zgodbi. Ladja, na kateri plujejo, simbolizira cerkveno občestvo, ki se skupaj izogiba čerem in premaguje viharje na morju v zaupanju in veri.

Smo v letu vere, ki tudi nas spodbuja, da svojo plovbo na valovih življenja osmislimo v zavedanju, da nas vodi Božja roka in drži njegova desnica (povzeto po Ps 139). Iz sledečega izhaja tudi geslo oratorija in naš zaupen odgovor nanj: Bog je z nami – nismo sami!

Vsi letošnji naslovi posameznih delov zgodbe na oratoriju so v svoji osnovi dvodelni. Prvi del vsakega govori o Bogu, drugi pa o našem odgovoru na njegov klic. Otrokom bomo poskušali približati vrednote iskanje, skupnost, odrešenje, evangelij, pogum in Božje spremstvo.

Po knjigi je bil leta 2010 posnet tudi film, ki je sicer lahko v pomoč pri določenih delih oratorijske zgodbe, vendar ne v celoti. Avtorji scenarija za filmsko predlogo namreč v marsičem odstopajo od zgodbe, ki jo je zapisal Lewis. Naša želja je bila, da ostanemo zvesti avtorju in njegovemu sporočilu. Delov iz knjige sicer v letošnji oratorijski igri ne boste našli, vendar menimo, da nam je uspelo obdržati najpomembnejše odlomke in ključne dogodke.

Tema oratorija 2012:

Osrednja junakinja letošnjega oratorija je bila sveta Marija Dominika Mazzarello.

Bila je sodobnica začetnika oratorija, don Boska. Rodila se je leta 1837 v vasi Mornese v severni Italiji. Svoje življenje je kot don Bosko posvetila mladim, predvsem dekletom. Pri tem pa jo zaznamuje zavzetost, preprostost in veselje. Skupaj z don Boskom je za vzgojo deklet ustanovila redovno družbo hčera Marije Pomočnice ali, kot jim rečemo po domače, salezijanke, ki so danes razširjene po vsem svetu.

Marija Dominika je bila celo življenje navdušujoč zgled za vse ljudi okoli sebe. Bila je zelo živahna, navihana, vztrajna, vesela, vedno pripravljena pomagati ali poprijeti za katerokoli delo: v družini, na polju, med sovrstnicami, pri sorodnikih, v cerkvi … V vsakem trenutku je iskala odgovor ljubezni do Boga in do bližnjega. Zato jo njen spontan in vesel: »grem jaz« ni postavljal za zgled le njenim sodobnikom, temveč predstavlja izziv mladim in malo manj mladim še danes. Od tod tudi naslov letošnjega oratorija: »Grem jaz«. Njen zgled naj nas navdušuje za Gospoda in za aktivno prevzemanje pobud in odgovornosti v življenju.

Iz  življenja sv. Marije Dominike je letošnji oratorij črpal šest vsebinskih poudarkov (vsak dan je bil drug poudarek). Z otroki smo govorili in se izkustveno učili o družini, o povezanosti dolžnosti in veselja, o prostovoljstvu, o voditeljstvu, o preprostosti in o poslanstvu.

naslovna slika oratorija 2012

Za Vaše otroke so skrbeli grosupeljski animatorji

Česar koli se animator loti, zaživi, saj je animator tisti, ki da stvarem dušo. Že 20 let se animatorji v Sloveniji trudimo, da bi bil oratorij za otroke teden, ki bi združeval sprejemanje doma, sproščenost igrišča, duhovnost župnišča in učenje šole. Tako smo animatorji prinašalci veselja, ljubezni, zaupanja ...

Animatorji 2012

Oratorij so finančno in materialno podprli:

• Občina Grosuplje
  • NLB d.d.
  •
  • Gaber Peter Kastelic s.p.

Tatjana Virant s.p.

Župnija Grosuplje

in starši otrok

Z materialom in hrano so pomagali:

• Pekarna Grosuplje
  • Ilirija d.d.