ZAKRAMENTI

Krst

Krščevanje otrok je vsako nedeljo med ali po sveti maši ob 10h. Pred tem se starši in botri krščenca prijavite na pripravo na krst, ki je skoraj vsak ponedeljek ob 17h v župnijskem uradu Hribska pot 6, 1290 Grosuplje. Botri, ki nimate stalnega ali začasnega prebivališča v Župniji Grosuplje, s seboj prinesite potrdilo župnika svojega stalnega ali začasnega bivališča, da izpolnjujete pogoje za službo botra krščencu.

Krščevanje in birmovanje odraslih je po opravljenem tečaju uvajanja v krščanstvo (katehumenat), ki se vsako leto izvaja v okviru župnij Dekanije Grosuplje in širše. Kandidati za katehumenat se oglasite v župnijskem uradu Grosuplje.

Poroka

Vsaj tri mesece pred sklenitvijo zakonske zveze se ženin in nevesta oglasita osebno v času uradnih ur v župnijskem uradu Grosuplje. Namen tega srečanja je seznanitev s pogoji za veljavno sklenitev zakonske zveze, uskladitev časa in kraja poročne slovesnosti, določitev datuma sestavljanja poročnega zapisnika  in pregled možnosti za opravljanje priprave na zakon.

Bolniki in ostaleri

Bolnikom pravočasno priskrbite obisk duhovnika. Bolnike redno obiskujemo vsak prvi petek v mesecu. Za prejem zakramenta bolniškega maziljenja lahko zaprosite duhovnika tudi pri spovedi.

Za prejem bolniškega maziljenja vas ali vaših bližnjih pokličite 041 393 689, pišite na zupnija.grosuplje@rkc.si ali se dogovorite z duhovnikom na uradnih urah oziroma po jutranji ali večerni maši.

Pogreb

Ob izgubi Vaših dragih je najbolje, da pokličete župnika na 041 393 689. Dogovorimo se za srečanje in za potek pogrebne slovesnosti.